Hypnotherapy & Psychotherapy for anxiety, burn-out, depression, trauma, daily problems, life crises and other mental diseases

Hypnoterapie

Hypnoterapie (lékařská hypnóza) se používá k léčení duševních problémů a psychologických onemocnění, ale lze ji použít také ke zmírnění fyzických potíží, jakými jsou například bolesti. Mnoho klientů si již vyzkoušelo, že hypnoterapie může pomoci k dosažení úlevy nebo uzdravení rychleji a že pozitivní účinky přetrvávají déle než u psychoanalýzy, hloubkových psychologických metod nebo dokonce u behaviorální terapie. Hypnoterapie může pomoci zmírnit nebo uzdravit:

 • Úzkosti a záchvaty paniky
 • Úzkosti a fobie
 • Syndrom vyhoření
 • Deprese
 • Poruchy příjmu potravy (např. mentální anorexii)
 • Vysokou citlivost
 • Obsedantně kompulzivní poruchu
 • Závislost na kouření
 • Fyzickou bolest
 • Sexuální poruchy
 • Poruchy spánku
 • Trauma
 • Problémy s hmotností a nezdravý jídelníček 


Lékařská hypnóza NENÍ hypnózou z filmů a seriálů

Někteří lidé mají z hypnoterapie obavy. Jejich představa toho, jak tento druh terapie probíhá, může být do určité míry ovlivněna médii. V televizi se hypnotizér často jeví jako kouzelník, který luskne prsty a pacient začne skákat po jedné noze nebo dokonce štěkat. Většinou se jedná o hrané představení, často mají účastníci předem dané instrukce. Show musí pokračovat. Ve skutečnosti nemá tato televizní hypnóza téměř nic společného s hypnózou lékařskou.

Lékařská hypnóza nabízí minimálně 3 pozitiva:

 1. Hlubokou relaxaci napomáhající řešení problémů nebo uvolnění mentálních blokád
 2. Uvědomění si sebe sama jako základního stavebního kamene duševního uzdravení
 3. Léčení 


Jak se člověk během lékařské hypnózy cítí?

Během lékařské hypnózy se klient obvykle cítí velmi dobře a uvolněně. Hypnóza člověku pomůže hlouběji nahlédnout do jeho vlastních problémů. Na rozdíl od klasické psychoanalýzy (Sigmund Freud) klient nemusí ležet na pohovce. Jednoduše si sedne na židli (nebo pohovku), zavře oči a relaxuje. Jako hypnoterapeuti ho provádíme tímto procesem, dokud nedosáhne správného stavu transu (hlubokého duševního uvolnění). Během relaxace může vnímat vše kolem sebe, může mluvit a odpovídat na otázky. Po hypnoterapeutické léčbě může chvíli pociťovat lehké závratě, ale bude si pamatovat vše, co se během sezení stalo. Vždy se může rozhodnout, o čem by chtěl mluvit, co by chtěl svému hypnoterapeutovi říci - a co ne.


Působí hypnóza na každého?

V podstatě ano. Na druhou stranu, hypnóza funguje pouze v případě, že se klient opravdu chce nechat zhypnotizovat. Je to otázka důvěry. Užívání psychotropních látek, alkoholu nebo kávy může mít na lékařskou hypnózu také vliv. Z lékařských důvodů neprovádíme hypnózu u těhotných žen a lidí trpících epilepsií. 


Je lékařská hypnóza nebezpečná?

Hypnoterapie je bezpečná. Někteří lidé se obávají, že během hypnoterapie na sebe „vyzradí příliš mnoho“. Jiní se bojí, že se nebudou moci vrátit zpět do stavu plného vědomí. Během hypnoterapeutické léčby se můžete v jakékoli chvíli rozhodnout, jestli chcete mluvit, co chcete říci a co chcete dělat. I v případě, že by hypnoterapeut během léčby zemřel, budete schopni sami se po chvíli „probrat“.

Během hypnoterapie mohou vyplout na povrch silné emoce, někdy se mohou objevit i slzy. Jakožto vyškolení a zkušení terapeuti jsme na tyto chvíle zvyklí a jsme schopni klienta empaticky provést procesem duševního léčení. Hypnoterapie je považována za stejně bezpečnou jako terapie konverzační. 


Má hypnoterapie pozitivní účinky na děti?

Ano, zejména na děti působí hypnóza velmi dobře. Měly by být ovšem schopné v klidu sedět a přibližně půl hodiny se soustředit. To je většinou poměrně snadné, pokud jsou již ve školním věku. Od věku 12 let se obvykle používají hypnoterapeutické postupy pro dospělé. 


Má hypnoterapie dlouhodobé účinky?

Účinek hypnoterapie může být opravdu dlouhodobý. Na druhou stranu, hypnoterapie není čarodějnictví a má své limity. Na úspěšnou léčbu má stále největší vliv odhodlání klienta, jeho vůle se měnit a pracovat na svých problémech. Pokud klient nic nezmění (prostředí, přístup, chování), ani hypnoterapie toho nebude schopna.

Někteří klienti, zejména ti, kteří se potýkají s velkým stresem, mohou potřebovat 1 až 2 sezení, aby si zvykli na stav hluboké relaxace. To je normální a podstatné pro dlouhodobý pozitivní efekt. Během hypnoterapie dáváme přednost práci s mentálními „kotvami“. Tuto techniku lze snadno používat k uvolnění během stresových situací v každodenním životě a k posílení pozitivního účinku hypnoterapie.

Mnoho našich klientů tvrdí, že hypnoterapie jim pomohla více než jiné typy psychoterapeutických léčení. Většina klientů navíc potřebuje méně sezení ve srovnání s jinými psychoterapeutickými intervencemi.

Stejně jako všichni psychoterapeuti ovšem nemůžeme zaručit stoprocentní úspěch hypnoterapie. Povinností klienta je i nadále pracovat na svých (duševních) problémech. Hypnoterapeut je spíše průvodcem či společníkem, který klientovi pomáhá na jeho cestě k duševnímu uzdravení. 


Jaké další problémy může hypnoterapie pomoci vyřešit?

Hypnoterapie může pomoci s mnoha různými problémy:

 • Strach ze zubaře
 • Úzkost ze zkoušek
 • Blokace
 • Neschopnost řešit problémy
 • Vyrovnávání se s životní krizí
 • Stres
 • Problémy s otěhotněním 


Existuje nespočet možností, jak hypnoterapii provádět Vám na míru. Neváhejte nás kdykoli kontaktovat, budeme se těšit na možnost Vám pomoci.